Jeśli ktoś myślał, że wraz z dniem 23 września kończy się sezon turystyczny czy urlopowy, to jest w błędzie. Jesień to prawdopodobnie najpiękniejszy i najciekawszy czas na spędzenie czasu z rodziną w stolicy Doliny Karpia, Zatorze. Nie bez powodu tę porę roku nazywa się też złotą polską jesienią, ponieważ zachwyca paletą najpiękniejszych kolorów natury, jakie tylko można sobie wyobrazić. Jeśli dodamy charakterystyczne dla tej pory wysokie temperatury, to możemy powiedzieć o idealnych warunkach do odkrywania atrakcji turystycznych Zatora i okolic. W związku z tym Villa Królewiec zaprasza gości do swoich wnętrz. No bo jak odpoczywać, to tylko w odpowiednim miejscu i czasie.

Bliskość natury

Lokalizacja Villi na obrzeżach Zatora nie jest przypadkowa, bowiem emocjonujące atrakcje są czymś wspaniałym, ale najlepiej, kiedy są nieco dalej od miejsca noclegowego. Wszytko po to, aby zaznać ciszy i spokoju. Dlatego obiekt przy ul. Hallera 12 w Zatorze posiada wszelkie atuty, by stać się ostoją dla wszystkich tych, którzy potrzebują przestrzeni, komfortu oraz bliskości natury, będącej swego rodzaju balsamem dla duszy i ciała. Villa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie słynnych, zatorskich stawów rybnych (legendarny karp zatorski), które już od czasów średniowiecza wpisują się w kulturowy krajobraz Doliny Karpia. Wychodząc na taras, można zatem kontemplować przyrodę, podziwiając bezkresną toń stawów oraz bytującej w nich fauny i flory.

W pobliżu Villi łatwo doświadczyć też dzikiej natury. Oczywiście mowa o Obszarze Natura 2000, który nosi nazwę „Dolina Dolnej Skawy”. To wyjątkowy teren, ponieważ swoje siedliska ma tu wiele chronionych gatunków ptaków wodnych jak mewy, rybitwy czy perkozy. Ponadto, zamieszkują też i inne zwierzęta jak np. bobry, jenoty, lisy i wydry. Lokalna i dziko żyjąca fauna stanowi niezwykłe bogactwo tych ziem, rzek i stawów. W efekcie „Dolina Dolnej Skawy” uchodzi za godną uwagi atrakcję przyrodniczą szczególnie dla rodzin z dziećmi, a jak wiadomo dzieci uwielbiają poznawać nowe stworzenia. Zatem jest tu mały raj dla małych (i tych dużych) odkrywców – wyjątkowo piękny właśnie jesienią, kiedy aura zachęca do dłuższych spacerów po okolicy czy aktywności na świeżym powietrzu.

Energetyczne atrakcje

Nie będzie niczym nowym, jeśli napiszemy, że praktycznie wszyscy goście pragną zaznać nie tylko odprężającej ciszy i spokoju, ale przede wszystkim zanurzyć się w świecie miejscowych rozrywek. A tych w Dolinie Karpia jest co niemiara. Wystarczy wspomnieć o Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia z zapierającymi dech w piersiach kolejkami górskimi. Energylandia cieszy się niezwykłą popularnością, czego dowodem są miliony turystów przyjeżdżających tu każdego roku. Jesienią jej bramy wciąż są otwarte, a w sezonie 2021 warto wybrać się na wydarzenie znane jako Złota Polska Jesień w Energylandii, gdzie czeka mnóstwo rozrywek i atrakcji dedykowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pewną zachęta za strony Villi Królewiec jest specjalna oferta, dzięki której po zarezerwowaniu dowolnego apartamentu, można nabyć bilety do Energylandii 5% taniej.

Jesienny pobyt w Villi Królewiec

Warto dodać, że Noclegi Zator to apartamenty pełne komfortu z oryginalnym wyposażeniem, które było inspirowane stylem włoskim. Wszystko to zostało specjalnie przygotowane na przyjazd nawet najbardziej wymagających gości. Każda rezerwacja obejmuje nie tylko nocleg, ale także śniadanie w formie bufetu. Jest tu też darmowe WiFi, a na zewnątrz bezpłatny parking. Pokoje są dostępne na dwóch kondygnacjach oraz różnych konfiguracjach i liczbie miejsc. Zachęcamy też do skorzystania z oferty naszej Restauracji Parma, która serwuje różnorodne dania kuchni włoskiej, w tym pizzę.

Podsumowanie

Jesień 2021 w Villi Królewiec to czas, aby dać gościom dokładnie to, czego oczekują, czyli spokoju, relaksu i komfortu. Natomiast jesienna sceneria i skarby tej niesamowitej pory roku z pewnością zapadną w pamięć każdemu, kto zdecyduje się odwiedzić zatorską Villę Królewiec. Bliskość dzikiej natury, szeroka oferta dostępnych rozrywek i obiektów turystycznych w rejonie Małopolski Zachodniej oraz możliwość odkrywania skarbów wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi to coś, co może wypełnić wolny weekend czy urlop. Dając przy tym radość i pogodny, jesienny nastrój.

Zapraszamy!